Z książką „Jelita wiedzą lepiej” po zdrowie

cze 8, 2018 by

Z książką „Jelita wiedzą lepiej” po zdrowie

Kilka słów o autorze książki „Jelita wiedzą lepiej. Jak zrewolucjonizować sposób odżywiania i zmienić wewnątrz swoje ciało.”.

Michael Mosley studiował medycynę. Zamierzał wybrać jako główną specjalizację psychiatrię. Losy jego jednak potoczyły się trochę inaczej. Został dziennikarzem oraz pisarzem. Jego dzieła to głównie książki, w których porusza temat diety oraz jej wpływu na zdrowie człowieka.

Charakterystyka treści książki.

Mimo, że książka może z pozoru wydawać się nam publikacją naukową, w rzeczywistości nie do końca tak jest. Dla czytelników rządnych udokumentowania pewnych stwierdzeń są odwołania do badań naukowych. Jednak większość treści jest pisana w sposób lekki, dzięki czemu łatwo się ją czyta. Osoby nie lubiące stylu podręczników również chętnie przeczytają tę publikację od deski do deski. Przyczyni się do tego na pewno wiele opisów i przykładów z życia wziętych. Dowiemy się również, że Michael niejednokrotnie eksperymentował na swoim organizmie w celu udowodnienia pewnych jego teorii. Mosley tłumaczy od podstaw zasady pracy układu pokarmowego. Robi to taki sposób, że suche fakty z anatomii człowieka czyta się jak wciągającą powieść. Zauważymy, jak wiele dzieje się w układzie pokarmowym i jak bardzo pewne czynniki mają wpływ na nas samych. Książka to genialny przewodnik po probiotykach i suplementach. Dowiemy się co zażywać, a czego unikać.

Poświęcenie autora dla dobra sprawy.

Michael Mosley aby dokładnie wytłumaczyć nam działanie naszego żołądka i jelit, połknął kamerę. Wcześniej również zdarzyło mu się połknąć żywe organizmy.

Ciekawostki z książki.

Czytając publikację „Jelita wiedzą lepiej…” dowiemy się co nieco o przeszczepach kału. Autor również nie zapomniał wyjaśnić, dlaczego dawniej sikało się na rekina, którego zamierzano zjeść. Jeśli chcesz wiedzieć co ma wspólnego Arka Noego z wyrostkiem robaczkowym, koniecznie sięgnij po tę właśnie książkę. Autor nie poleca wegetarianizmu.

Zalecenia w żywieniu.

Autor zachęca za to spożywania mięsa w umiarkowanych ilościach. Nie szczędzi słów krytyki dla mięsa zwierząt hodowlanych oraz mięsne produkty mocno przetworzone.  Według niego bardzo ważne dla naszego zdrowia jest to, abyśmy spożywali duże ilości warzyw i owoców. W książce znajdziemy przepisy służące naszemu zdrowiu. Michael zachęca do jedzenia jaj, informując nas, że sam zajada się nimi prawie codziennie. Wspomina również, że nie możemy w jadłospisie pomijać tłustych ryb oraz serów.

Podsumowanie.

Książka „Jelita wiedzą lepiej…” będzie niezastąpionym prezentem dla osób, których układ trawienny miewa się nie najlepiej. Być może po przeczytaniu, zrobią one krok do lepszego zdrowia i uporają się z dolegliwościami, z którymi nie radzą sobie od dawna.