Jak wybrać rękawice bokserskie?

paź 12, 2016 by

Jak wybrać rękawice bokserskie?

Boks to sport ogólnorozwojowy. Gdy się go trenuje rozwija się bardzo różne partie mięśni. Warto pamiętać o tym, że sparingi i walka na ringu to jedynie część treningu bokserskiego, dużą jego cześć zajmują ćwiczenia wykonywane indywidualnie. Zaliczyć do nich można różne ćwiczenia siłowe, ale i walkę z cieniem, czy też trening na worku. Niezależnie od tego na pewno warto dobrać odpowiednie rękawice bokserskie, które będą przydatne chociażby w przypadku tej ostatniej aktywności, ale i do wspomnianych wcześniej sparingów. Jakimi kryteriami powinno się kierować kupując je?

Waga

To jest podstawowe kryterium jakim operuje się opisując rękawice bokserskie. Ich wagę podaje się najczęściej w uncjach od 6-20 oz. Generalnie dla przeciętnego dorosłego mężczyzny zaleca się rękawice o wadze 10-12 oz, tym niemniej w zależności od zastosowania i potrzeby można stosować rękawice w innych rozmiarach. Na przykład sparingi często odbywają się w większych rękawicach, ze względu na to, że są one bezpieczniejsze i zmniejszają ryzyko pojawienia się jakiegoś przypadkowego urazu.

Wygoda użytkowania

Warto zadbać o to, by zakupione rękawice dobrze leżały użytkownikowi na rękach, by w żadnym miejscu go nie uciskały, by były wygodne. W przeciwnym wypadku komfort ich użytkowania może spaść drastycznie, w skrajnych przypadkach okaże się, że ich kupno było wyrzuceniem pieniędzy w błoto, gdyż zwyczajnie nie jest się  stanie ich używać. Trzeba też pamiętać o tym, że rękawice mają chronić dłonie noszącego, sprawiać, że będzie on w mniejszym stopniu narażony na urazy, na ten aspekt również należy zwrócić baczną uwagę.

Producent

O ile krój i wygląd rękawic są bardzo podobne u wszystkich producentów (choć pewne różnice występują), to inaczej jest w przypadku ich wyściółki. Niekiedy jest jej bardzo dużo, przez co rękawice stają się nieco „poduchowate”, ale dzięki temu skuteczniej chronią dłonie użytkownika, co może być bardzo pomocne dla osób, które mają dłonie wyjątkowo podatne na uszkodzenia. Warto zadbać też o to by kupowane rękawice były wyprodukowane przez renomowaną firmę, gdyż zwiększa to prawdopodobieństwo tego, że będą dobrej jakości.

Podsumowanie

Wybór rękawic bokserskich nie jest łatwy, ale warto poświęcić mu trochę uwagi jeśli ma się zamiar uprawiać ten sport. Należy to zrobić już choćby z tego względu, że w przypadku źle dobranych rękawic użytkownik narażą się nie tylko na dyskomfort, ale ryzykuje także uszkodzenie dłoni. Naprawdę nie warto tego robić, zwłaszcza, gdy ma się tak szeroki wybór jak w tym przypadku.

 

Related Posts

Tags

Share This