Wszystko, czego pragnęliśmy – recenzja książki

wrz 4, 2018 by

Wszystko, czego pragnęliśmy – recenzja książki

Wszystko, czego pragnęliśmy to książka Emily Giffin, która poruszyła wielu czytelników na całym świecie, nie tylko tych młodych, ale też nieco bardziej doświadczonych życiowo. Bohaterką książki jest Nina, która ma bardzo bogatego męża i na co dzień obraca się wokół elity. Bardzo jej to pasuje, ponieważ marzyła o tym od młodzieńczych lat. Prowadzi niezwykle komfortowe życie, nie musi się niczym przejmować, ma wielu znajomych i dużo pieniędzy. Właśnie tego pragnęła, jednak czy wszystko potoczy się w przyszłości po jej myśli, czy może zdarzy się coś niespodziewanego, co spowoduje, że jej życie odmieni się i zmieni tory? Nina oraz jej mąż mają syna o imieniu Finch, który dostał się na prestiżową uczelnią. Właśnie takiego życia sobie życzyli, lecz czy będą szczęśliwi?

Niespodziewana znajomość

Jak to zwykle w życiu bywa, kiedy wszystko idzie znakomicie pojawia się ktoś niespodziewany i wszystko burzy. Oczywiście nie jest to konieczność, ponieważ wszystko zależne jest od ludzkiego podejścia, jednak często właśnie sprawy przybierają taki bieg. W życiu Niny pojawia się Tom, która ma córkę o imieniu Lyla. Dostała się ona do dobrego liceum mimo tego, że w życiu od samego początku nie miała łatwo. Tom jest z niej bardzo dumny, stara się jej pomagać na każdym kroku, ponieważ wychowuje ją samotnie i ludzie bardzo to doceniają. W końcu jednak staje się coś nieoczekiwanego, wybucha skandal obyczajowy z udziałem Fincha i córki Toma. Właśnie wtedy Nina oraz Tom się poznają, jak potoczy się ta znajomość, czy stanie się coś niesamowitego i ta dwójka osób coś do siebie poczuje? Ta historia może okazać się bardzo wciągająca, dlatego też zapoznanie się z nią jest polecane każdemu szanującemu się czytelnikowi.

Odpowiedzi na ważne pytania

Tom oraz Nina będą musieli się na chwilę zatrzymać i zastanowić się, co tak naprawdę w ich życiu jest najważniejsze? Czy na pewno osiągnęli to, czego pragnęli, czy jednak jest coś jeszcze do czego warto dążyć ponad siły? Książka pokazuje, że:

  • nie wszystkie decyzje muszą być w życiu trafne,
  • nie zawsze udane życie oznacza szczęście i spełnienie,
  • relacje z najbliższymi mogą być zaniedbane podczas dążenia do luksusu i spełniania marzeń.

Warto się więc nieco przyhamować i usiąść na chwilę, zastanawiając się przy tym, czy czytelnicy również nie znajdują się w takim położeniu, co ta dwójka bohaterów. Każdy ma przecież taką sytuację, w której musi wybierać między dwiema ważnymi sprawami. Praktycznie zawsze ktoś na tym ucierpi, jednak warto zdawać sobie sprawę z tego, że drugi człowiek powinien być zawsze stawiany na pierwszym miejscu, ponieważ od relacji z bliskimi nie ma nic ważniejszego.