„Samotne wyprawy” – Beata Pawlikowska

sie 26, 2018 by

„Samotne wyprawy” – Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska to jedna z najchętniej czytanych autorek w Polsce. Dzięki swojemu doświadczeniu związanemu z podróżami, silnemu charakterowi oraz maksymalnie lekkiemu pióru potrafi zgromadzić wokół siebie naprawdę duże grono czytelników. Na uwagę zasługują jej spotkania autorskie, które cieszą się bardzo dużym powodzeniem. Można powiedzieć, że jako autorka osiągnęła bardzo dużo. Jej przygody potrafią zaprzeć dech w piersiach i wywołać poczucie chęci wyruszenia w podobną podróż. Nic dziwnego więc, że autorka inspiruje sporo osób. Recenzje jej książek są zwykle bardzo dobre. Kiedy przeczyta się jedną- chce się sięgnąć po następną. Jeżeli ktoś nie miał styczności z Beatą Pawlikowską, powinien natychmiast naprawić swój błąd sięgając po którąkolwiek jej książkę. W 2018 roku jest do tego wspaniała okazja, ponieważ swoją premierę miała najnowsza książka- „Samotne Wyprawy”. Książka przyjazna nie tylko objętościowo, ale i cenowo może być świetnym pomysłem na letnie wieczory, które będą stanowiły przygotowanie do poczucia w pełni klimatu wakacji. Autorka swoją książką bardzo pomaga w osiągnięciu takiego stanu. 

Podróż ekstremalna

W najnowszej książce autorka dzieli się swoimi spostrzeżeniami z podróży. Pokazuje jak można podróżować bez zorganizowania oraz bez wcześniejszych planów. Dla wielu czytelników taki sposób spędzania wolnego czasu może okazać się o wiele zbyt ryzykowny. Autorka pokazuje jednak jak podróże mogą wpływać na człowieka i jak dużo można się z nich nauczyć. Podróżując można spojrzeć na innych ludzi, na to jak żyją i jak funkcjonują. Można o wiele lepiej zrozumieć drugiego człowieka, jeżeli jest się zmuszonym do zachowywania się tak jak on. To właśnie wyruszając w taką niezorganizowaną, samotną podróż można zobaczyć inną kulturę od jej podstaw. Podróże to oczywiście też emocje, których nie da się zapomnieć. Autorka dzięki tej książce stanowi bardzo dużą inspirację. Pokazuje jak wiele zależy od postawy i jak bardzo ma to wpływ na jakość przeżywanych emocji. Zdecydowanie warto sięgnąć po książkę jako coś o innym punkcie widzenia. Dzięki temu można samemu wiele się nauczyć na doświadczeniach Beaty Pawlikowskiej, nawet jeżeli w danej sytuacji się z nią nie zgadza.

Przystępna lektura

Książka „Samotne Wyprawy” liczy sobie 400 stron. To bardzo niewiele, biorąc pod uwagę, że czyta się ją naprawdę szybko. Autorka wyraźnie zdaje sobie sprawę z tego, że umie dobrze pisać i swój talent wykorzystuje maksymalnie. Z pewnością książka może zmienić podejście czytelnika do podróżowania, co jest chyba dobrym efektem. Zdecydowanie warto sięgnąć po tę książkę, zwłaszcza w okresie wakacyjnym.