Oscary 2016

mar 1, 2016 by

Oscary 2016

Gala rozdania Oscarów to każdego roku ogromne wydarzenie. Wydarzenie, na które czeka cały świat, fani, dziennikarze, aktorki, aktorzy. Dosłownie każdy, kto miał okazję widzieć jeden z filmów nominowanych do Oscara, jest fanem konkretnej postaci bądź czeka, aż jego ukochany utwór znajdzie się na tym najważniejszym, światowym podium.

Oscary 2016 – 88 ceremonia rozdania Oscarów

Nie inaczej było w tym roku, kiedy to odbyła się już 88 ceremonia rozdania Oscarów. Nie brakło zaskoczeń, elementów nieco mniej atrakcyjnych, zdecydowanie jednak z przewagą tych, które tradycyjnie uczyniły ów ceremonią jedną z najważniejszych i najsilniej komentowanych na całym świecie. Uwagę przyciągały nie tylko przyznawane statuetki i osobistości, które miały okazję je odebrać. Nie mniejsze zamieszanie, jak co roku, powodowały kreacje pojawiające się na czerwonym dywanie. Tym razem jednak największym zaskoczeniem był fakt, że najczęściej komentowane suknie pań, były zdecydowanie bardziej zasłonięte. Królowały suknie barwne i spektakularne, ale znacznie mniej odsłaniające ciało, aniżeli w latach ubiegłych. Jak zwykle nie obyło się bez kreacji szumnie komentowanych, jednak w sposób zdecydowanie negatywny. Ale czym byłyby Oscary bez i tej atrakcji? Ceremonia, która już przeszła do historii miała wyglądać nieco inaczej. Nie ze względu na jej koncept, ale fakt, iż zażyczono sobie przesłania list z nazwiskami osób, którym będą udzielane podziękowania, w przypadku wygranej. Na niewiele jednak zdał się ten wysiłek, bowiem, jak każdy kto staje po raz pierwszy bądź kolejny na scenie i odbiera tę najważniejszą statuetkę, chce powiedzieć tyle, ile sam sobie zaplanował. A nie tyle, na ile pozwala czas. Nie obyło się również bez akcentów politycznych oraz nieco bardziej prywatnych kwestii poruszanych podczas odbierania statuetek.

Laureaci Oscarów 2016

Pośród nominowanych i wygranych znalazł się między innymi Leonardo DiCaprio, za rolę w filmie „Zjawa”, w kategorii aktor. Najlepszym filmem roku okazał się być „Spotlight”, zaś największym zaskoczeniem był film „Mad Max: na drodze gniewu”, który dostał aż 10 nominacji, z czego trafiło do ów 6 statuetek. Faworytów w różnych kategoriach było wielu, ale wyboru okazały się niekiedy zgoła odmiennymi. Co najważniejsze jednak, jak zwykle było zaskakująco, ciekawie, oryginalnie i z pewnością, nie do zapomnienia. I to nie tylko dla tych, którzy mieli zaszczyt stanąć na scenie i osobiście odebrać upragnionego Oscara.

Related Posts

Share This