Nowości wydawnicze w Czerwcu

lip 10, 2017 by

Nowości wydawnicze w Czerwcu

W czerwcu 2017 wiele polskich wydawnictw przygotowało dla swoich czytelników dużo ciekawych premier. Wśród nich znalazły się zarówno kontynuacje popularnych już serii, jak i nowe pozycje, które wielokrotnie były wyczekiwane przez czytelników.

„Córka wiatrów”

Książka autorstwa Magdaleny Kordel – wydana nakładem wydawnictwa Znak. Jest początkiem nowej serii autorki „Wilczy dwór” opowiadającej o spotkaniu starej miłości, która rozbudza wiele skrywanych i zapomnianych emocji i uczuć. W książce znaleźć można wspomnienia o powstaniu listopadowym, a przede wszystkim o wspomnieniach i tajemnicach głównej bohaterki książki Konstancji, która musi zmierzyć się ze swoimi demonami z przeszłości i nauczyć się dostrzegać w otaczającym ją świecie i ludziach coś, co do tej pory jej umykało. Świetna opowieść o ludzkich losach – w historii każdy czytelnik może znaleźć coś bliskiego jego sercu, a w historii bohaterki odnaleźć cząstkę swojego życia i osobistych wydarzeń.

„Sekretna kolacja”

Książka autora Raphael Montes, wydana przez wydawnictwo Filia. Obowiązkowa gratka dla wszystkich tych, którzy są wielbicielami twórczości Stephana Kinga, Chucka Palahniuka czy Agathy Christie. Kryminał i thriller w jednym od którego nie sposób się oderwać. Zbrodnia, tajemnica i kilkoro przyjaciół, którzy muszą się zmierzyć z niesamowitą historią w której nic nie jest takie, jak to się wydaje na pierwszy rzut oka. Z pewnością jest to obowiązkowa czerwcowa premiera dla wszystkich tych, którzy uwielbiają książki o mocnym, mrocznym klimacie.

„Komornik Tom 2. Rewers”

Polski autor Michał Gołkowski jakiś czas temu zachwycił czytelników pierwszą pozycją tej serii. Doskonale przyjęta przez krytyków szybko zyskała uwielbienie dużej ilości wielbicieli fantasy i książek fantastycznych. Premiera drugiego tomu serii jest z pewnością niesamowitą gratką dla wszystkich tych, którzy zachwycali się pierwszym tomem, a także dla tych, którzy do tej pory nie mieli okazji przeczytać serii – czerwcowa premiera jest więc świetną okazją, aby sięgnąć zarówno po pierwszy, jak i drugi tom powieści Michała Gołkowskiego. Książka ze względu na dość mocną i czasami dość drastyczną fabułę i język jest pozycją dla dojrzałych czytelników – nie poleca się jej dla młodzieży czy osób, które wolą delikatniejszą literaturę. Doskonały warsztat pisarski autora sprawia, że jest to nie tylko świetna książka fantasy, ale przede wszystkim bardzo dobra pozycja pod względem literackim, która zostanie doceniona przez bardziej wymagających czytelników.

Książkowe premiery w czerwcu 2017 to gratka dla wszystkich wielbicieli czytania – można w nich znaleźć zarówno pozycje mroczne i ciężkie (thrillery, kryminały, fantasy), jak również powieści obyczajowe czy książki z wątkiem romantycznym. Wśród premier każdy znajdzie coś dla siebie.

Related Posts

Share This