Najlepsze książki sierpnia

paź 25, 2018 by

Najlepsze książki sierpnia

Sierpień to doskonały miesiąc aby zabrać się za nadrabianie zaległości czytelniczych bądź sięgnąć po zapowiadane nowości. Najwięcej nowych publikacji pojawia się na wiosnę i jesień. Na szczęście na okres urlopowy, wydawnictwa pomyślały o molach książkowych i przyszykowały kilka nowości książkowych. Znajdziemy lekkie pozycje idealne na plażę, czy książki dla naszych pociech, umilające godziny spędzone w podróży. Mrożące krem w żyłach kryminały, które obudzą z letniego letargu a dla żądnych wiedzy- ciekawe pozycje publicystyczne i reportaże. Poniżej lista najlepszych książek na sierpień.

„Pocieszki” Katarzyna Grochola ( Wydawnictwo Literackie)

To książka, która doda Ci otuchy! Autorka spisała 52 historie- tyle ile jest tygodni w roku, ze swojego życia. Historie są zabawne, pouczające, czasem wzruszające. Każda z jakimś przesłaniem. Lekko i szybko się czyta. Idealna na leniwy dzień na hamaku.

„Kręgi” Zbigniew Zborowski ( Wydawnictwo Znak)

Akcja toczy się w Warszawie. Trzech mężczyzn zabiło dziewczynę a ciało porzucili w parku. Policja rozpoczyna śledztwo. Na trop wpada również, wyrzucony z policji, prywatny detektyw Bartosz Konecki. Czy uda mu się dopaść zabójców? Czy morderstwo ma związek z pewnym zabójstwem sprzed lat? Kto pierwszy wytropi morderców- policja czy detektyw? Dobry, wciągający kryminał, pełen zagadek, tajemnic i niespodziewanych zwrotów akcji.

„Diabelski Młyn” Aneta Jadowska ( Wydawnictwo SQN)

3 tom serii „Nikita” opowiada o podróży, w jaką wyruszają Robin i Nikita. Dzięki niej Robin ma przypomnieć sobie swoją przeszłość. Czekają ich niebezpieczne ale i szalone przygody!

„Widzi mi się” Zadie Smith ( Wydawnictwo Znak)

Popularna brytyjska autorka piszę o swoim światopoglądzie. Warto przeczytać, ze wzglądu na cięty język autorki i zagadnienia jakie porusza. Pisze zawsze szczerze, w zgodzie ze sobą i szacunkiem dla czytelnika.

„Nauka liczenia” Agnieszka Łubkowska ( Wydawnictwo Nasza Księgarnia)

Świetna pozycja, która pozwoli w czasie urlopu nieco przybliżyć naszym dzieciom zasady matematyki. książka podzielona jest na pięć części. Każda zajmuje się innym matematycznym zagadnieniem. Znajdziemy w niej rady dla nauczycieli i rodziców oraz przykładowe ćwiczenia dla dzieci.

„Aleja Włókniarek” Marta Madejska ( Wydawnictwo Czarne)

Niezwykły reportaż o kobietach pracujących w łódzkich fabrykach. Zmuszone były do wykonywania ciężkiej pracy, wykorzystywane przez szefów, nisko opłacane. Ich praca i życie spowodowały przewrót. Autorka próbuje niejako wejść w skórę tamtych zapomnianych kobiet. Zrozumieć ich myślenie oraz zrozumieć ich życie i miasto, w którym tak ciężko było żyć. Ważna publikacja, szczególnie dla kobiet, dająca do myślenia.

Każdy bez względu na wiek czy upodobania może wybrać z tego zbioru coś dla siebie. Warto również sięgnąć po starsze publikacje i nadrobić listę książek do przeczytania, w czasie urlopu. A po wakacjach czeka nas kolejna, już jesienna dawka świetnych nowości.