Najlepsze książki podróżnicze Beaty Pawlikowskiej

lip 6, 2017 by

Najlepsze książki podróżnicze Beaty Pawlikowskiej

Beata Pawlikowska jest polską podróżniczką. Swoje wrażenia z dalekich podróży i wojaży opisuje w swoich felietonach i książkach. Autorka posiada bogaty dorobek pisarski, który sprawia, że każdy znajdzie coś dla siebie i za pośrednictwem książki będzie mógł odwiedzić dalekie kraje i być może przeżyć przygodę swojego życia w domowym zaciszu.

„Blondynka na Sri Lance”

Wydaje się, że jest to jeden z najbardziej rozpowszechnionych książek autorki. Została wydana w 2011 roku i szybko odnalazła wielu czytelników. Należy ona do serii „Dzienniki z podróży” – jest dość krótka, ponieważ posiada około 100 stron, a jej kompaktowy rozmiar umożliwia wygodne czytanie. Książka opowiada o tytułowym pobycie Beaty Pawlikowskiej na Sri Lance – niedużej wyspie na Oceanie Indyjskim, gdzie praktycznie wszystko toczy się wokół uprawy herbaty. W książce można znaleźć także informacje o historii Buddy, a także jego filozofii, czyli odnalezieniu drogi do wiecznego szczęścia i korzystnej dla człowieka równowagi.

„Blondynka w Indiach”

Książka jest relacją z podróży do Indii – począwszy od stolicy, czyli New Delhi, po mniejsze miejscowości. Autorka przytacza w swojej książce wspomnienie wszystkiego tego, co zostało w jej umyśle po tej podróży – opisuje zatłoczone ulice miast, istny chaos, riksze, obyczaje i zwierzęta, które można spotkać bezpośrednio na ulicy. Czytelnik dowiaduje się także skąd wziął się wielki hinduski kult krów, a także co jest dla Hindusów dobrym omenem oraz innych ciekawostek na temat religii czy hinduskiej kultury.

„W dżungli samotności” i „Teoria bezwzględności, czyli jak uniknąć końca świata”

Te dwie książki nieco odbiegają od pisarskich felietonów podróżniczych, w których możemy śledzić przebieg wojaży autorki. Są bardziej dziełami coachingowymi – mimo to cieszą się podobną popularnością, co wydane przez pisarkę książki podróżnicze. W tych dwóch pozycjach można znaleźć wiele odpowiedzi na pytania natury egzystencjalnej – Beata Pawlikowska posługując się wiedzą zdobytą podczas swoich podróży (na przykład związaną z poznaniem wielu religii) stara się odnaleźć odpowiedzi na wiele nurtujących człowieka pytań, dotyczących na przykład samotności, wpływie pozytywnego nastawienia na życie i wielu innych. Obowiązkowe pozycje dla wszystkich tych, którzy lubią zastanowić się nad tym, co czytają, a także lubią bardziej refleksyjne książki.

Książki Beaty Pawlikowskiej cieszą się bardzo dużą popularnością. Nic w tym dziwnego – cechują się one prostym i przystępnym językiem, a także ciekawą treścią. Są świetnym sposobem na oderwanie się od rzeczywistości i odstresowanie się – przy okazji można dzięki nim poznać wiele ciekawostek na temat otaczającego świata i dowiedzieć się jak żyją ludzie w innych częściach świata i jak wygląda kultura innych Państw oraz grup społecznościowych.