Najlepsze książki na świąteczny prezent

lis 24, 2017 by

Najlepsze książki na świąteczny prezent

Świąteczne prezenty mogą przysparzać trudności w wyborze, nawet jeżeli chodzi o najbliższe osoby. Najcześciej zdarzają się sytuacje, w których albo nie wiadomo co danej osobie można kupić, albo prezentów jest tak dużo, że wybór konkretnego jest bardzo trudny. W takich sytuacjach najlepiej jest skorzystać z rozwiązań najbardziej klasycznych, a przez to także najczęściej wybieranych. Takim prezentem jest książka. Książka sama w sobie nigdy nie będzie nietrafionym wyborem. Oczywiście, może zdarzyć się, że dana tematyka nie spodoba się osobie, która dostanie dany prezent, ale na pewno nie można powiedzieć, że książka jako taka jest złym wyborem. 

Klasyczne tytuły

Jeżeli wiemy, że ktoś nie czytał danej książki, dobrze jest celować w tytuły najbardziej znane i szanowane. Oczywiście nie chodzi o to by wybierać lektury, ale ciekawych i znanych książek jest bardzo dużo. Dobrymi pomysłami są książki, na podstawie których postały znane filmy. Książki zazwyczaj są bardzo dobre i czyta się je dobrze zarówno ludziom znającym filmy jak i tym, którzy nie mieli wcześniej z nimi nic wspólnego. Dobrze jest po prostu sprawdzić najlepiej oceniane książki na popularnych portalach. Na pewno uniwersalnym, a jednocześnie zadowalającym wyborem będą książki Stephena Kinga. Wśród tego autora dobrze jest wybierać tytuły z dużą ilością wątków obyczajowych, np. „Dallas ’63” czy „Miasteczko Salem”. Książki te łączą w sobie złożonych bohaterów i niebanalne historie bardzo często mające podłoże fantastyczne- jednym słowem jest to coś co spodoba się dosłownie każdego.

Bestsellery

Dobrym pomysłem będą także nowe książki, które zaznaczyły swoje miejsce na listach sprzedaży. Tutaj wybór zależy od tego co się spodoba konkretnej osobie- nie ma złotych środków. Ważne jest natomiast, by książka nie była zbytnio wyspecjalizowana (a coraz cześciej czytane są książki poruszające daną tematykę w formie popularnonaukowej), ale też by nie była zbytnio płytka. W takim wypadku należy po prostu przeczytać recenzje najbardziej znanych blogerów książkowych. 

Jakich książek unikać?

Mimo, że książki mogą być bardzo ciekawe, pewnych wydań książek trzeba unikać. Chodzi o konkretne wydania, które najzwyczajniej na świecie nie będą nadawały się na święta. Należy zdecydowanie unikać książek będących częściami wielkich serii wydawniczych. Zazwyczaj mają one na grzbiecie wygrawerowany numer, albo w większej ilości tworzą dużą grafikę- pojedynczy tom nie wygląda najlepiej jako prezent świąteczny. Jeżeli jednak książka nie ma takich cech, a jest częścią dużej części- nie będzie żadnych problemów z kupnem tomu jako prezent.

Related Posts

Share This