Najlepsze książki marca

kw. 10, 2018 by

Najlepsze książki marca

Czytanie książek nie tylko poszerza nasze słownictwo, poprawia wyobraźnie, lecz także pozwala się zrelaksować. W szczególności, gdy napotykamy na długie, zimowe wieczory. Otóż w niniejszym artykule chcielibyśmy przedstawić Pańswu ranking najlepszych książek lutego, zapraszmy!

1. „Skradzione życie” autorstwa Allen Eskens – jest to książka, która z pewnością przypadnie do gustu zarówno kobietom, jak i mężczyznom. Głównym bohaterem tego utworu jest odznaczony medalem za odwagę Aleksander, który wkrótce ma stanąć oskarżony przed sądem o korupcję. Jego żona, która jest wiecznie spragniona sławy, jak również wyższego statusu społecznego postanawia wplątać się w dość ryzykowny romans. Książka ta jest polecana w szczególności tym, którzy uwielbiają niespodziewane zwroty akcji i ciekawe, gorzkie rozważania.

2. „Kapitan Blood” autorstwa Rafael Sabatini – jest to książka, która w rewelacyjny sposób wprowadza w świat korsarzy i piratur na Karaibach w XVII wieku. Książka ta napewno przypadnie mężczyznom, którzy uwielbiają powieści przygodowe. Aczkolwiek w pewnością także kobieta odnajdzie w tym utworze coś dla siebie. Powieść opowiada o głównym bohaterze, którym jest Peter Blood, jako angielski lekarz zostaje przymusowo wplątany w polityczne porachunki. Poprzez to zostaje niesłusznie skazany i w związku z tym zesłany na Barbados, gdzie musi pracować, jako niewolnik. Zakochując się w córce swego właściciela, jednocześnie planuje ucieczka z miejsca swej nieporadności. W dalszej części powieści mamy styczność z jego przygodami pirackimi, podczas których przejdzie do legendy ówczesnych Karaibów. Cała książka jest napisana w zrozumiały sposób, a zarazem bardzo ciekawy. W związku z czym wystarczy zaledwie kilka stron powieści, aby wciągnąć się i przeczytać powieść do końca.

3. „Konkwista” autorstwa Waldemara Łysiaka – jest to utwór, który opowiada o grupie najemników wyprawiających się do afrykańskiego kraju. Miejsce to jest zapomniane przez Boga i ludzi, którzy zginęli z rąk komunistycznej partyzantki. Książka ta łączy wartką akcję z filozoficznymi przemyśleniami, jak również ze specyficznym, antykomunistycznym poczuciem humoru. Książka jest napisana w sposób bardzo mądry, aczkolwiek zarazem rozśmieszający. W związku z czym jest kierowana do obu płci, w różnym wieku.

4. „Biała Gwardia” autorstwa Michaiła Bułhakowa – należy do kategorii książek przygodowych. Akcja książki toczy się między innymi na Ukrainie w latach 1913-1914. Niemcy wycofują się, a pod miasto podchodzą oddziały Petlury. Przede wszystkim jest to opowieść o męskiej przyjaźni i pięknej miłości. W związku z czym obi płci znajdą w tym utworze coś dla siebie.