Najlepsze książki lipca 2018 roku

wrz 12, 2018 by

Najlepsze książki lipca 2018 roku

W lipcu w księgarniach pojawi się mnóstwo interesujących tytułów spod pióra znanych autorów. Spojrzymy na thriller mocno związany z mediami społecznościowymi, podniesiemy miecz wraz z bohaterem jednej z najlepszych powieści w klimatach średniowiecza i zagłębimy się w mroczne tajniki jednej z najmroczniejszych powieści grozy. Każdy z pewnością znajdzie tu coś dla siebie!

„Hashtag” Remigiusz Mróz – 18 lipca 2018

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Kolejna powieść obecnie najpopularniejszego i najbardziej rozchwytywanego polskiego pisarza Hashtag przenosi czytelnika do świata, w którym w mediach społecznościowych zaczynają uaktywniać się osoby od dawna uważane za zaginione. Na każdym takim profilu pojawia się tajemniczy wpis z hashtagiem #apsyda. Ten thriller psychologiczny to realizacja kolejnego ze znakomitych pomysłów tego płodnego twórcy, który doskonale wie, jak wpisać się we współczesne trendy.

Wojna Bogów. Tom 2. Bunt Starych Bogów” Tomasz Stężała – początek lipca 2018

Wydawnictwo: Bellona

„WOJNA BOGÓW. TOM 2. BUNT STARYCH BOGÓW” TOMASZ STĘŻAŁA

Początek 1244 roku. Na wschodnim brzegu Wisły Krzyżacy bezwzględnie mordują pogańskie plemiona. Po wielkiej bitwie w pradolinie Wisły całkowicie zmienił się układ sił. Do walki o nowe ziemie wkracza książę pomorski Świętopełk. Poznajemy dalsze losy rodziny Odoniców żyjących w Elbingu, na który spadają kolejne plagi. Zobaczymy, jak Ruthard Odonic walczy u boku starych i nowych przyjaciół.

Druga część Wojen Bogów to niesamowita opowieść w średniowiecznych klimatach, którą poznajemy nie z perspektywy wielmożów, lecz zwykłych ludzi – parobków, kupców, na życie których wpłynęły decyzje najpotężniejszych osób na świecie. Dodatkowego smaczku dodaje fakt, że duża część z przedstawionych wydarzeń faktycznie mogła mieć miejsce… Pierwsza część zasłużyła na miano jednej z najlepszych powieści 2018 roku, a jej kontynuacja będzie starała się ją pobić.

„Helikopter”  Jonas Bonnier – 4 lipca

Wydawnictwo: Znak

Oparta na faktach historia najbardziej zuchwałego napadu w Szwecji. 22 września 2009 roku na dachu wylądował helikopter, a 20 minut później było już po wszystkim. Skradziono 39 milionów koron szwedzkich. Autor dotarł do mężczyzn, którzy zorganizowali najdoskonalszy skok stulecia i ujawnia tajemnice wielomiesięcznych przygotowań, samej akcji i tego, co wydarzyło się później.

Helikopter trafił na listy bestsellerów w Szwecji, Danii i Norwegii, a prawa do książki jeszcze przed premierą kupiło ponad 30 krajów. W lipcu 2018 roku dzięki Netflixowi wystartują nagrania do filmu opartego na tej książce, w którym wystąpi między innymi Jake Gyllenhaal.

Related Posts

Share This