„Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya. Oczami Christiana” – recenzja książki

mar 24, 2018 by

„Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya. Oczami Christiana” – recenzja książki

,,Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya. Oczami Christiana” jest to powieść, która ukazała się całkiem niedawno, bo 31 stycznia bieżącego roku. Książka ukazała się dzięki wydawnictwu ,,Sonia Draga”. Na uwagę zasługuje fakt, iż jest to historia jaką znają czytelnicy z ,,Ciemniejszej Strony Greya”. Natomiast jest ona opowiedziana wyłącznie z perspektywy Christiana, dlatego jest ona taka ciekawa i interesująca. Jest to zdecydowanie pewien przełom na rynku literackim. W tej książce, pojawiły się interesujące ciekawostki oraz sceny, które nie były ujęte w ,,Ciemniejszej Stronie Greya”. Zdecydowanie przemawia to pozytywnie za stroną tej książki.

,,Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya. Oczami Christiana” – rzeczowa recenzja

Wyżej wymieniona książka posiada interesującą fabułę. Cała historia w tej powieści erotycznej jest przedstawiona wyłącznie z perspektywy głównego bohatera. Zdecydowanie, to właśnie Christian w powieści ,, Ciemniejsza strona Greya” był dużo mroczniejszą postacią, a nie Ana. Był on tam bardzo intrygujący i jego rola była ciekawa. Natomiast, poprzednia książka pozostawiała niedosyt czytelnikowi. Z kolei, w nowej powieści jaką jest ,, Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya. Oczami Christiana.” czytelnicy mogą poznać bliżej postać Christiana. Cały związek oraz relacja z Aną, pokazany jest tutaj zupełnie z odmiennej perspektywy. I właśnie to się czytelnikowi bardzo podoba. Ta powieść erotyczna oprócz wątków z Anną zawiera również osobiste przemyślenia Christiana. Rewelacyjnie jest tu ukazana walka myśli głównego bohatera. Czytelnicy mają bardzo duży wgląd w przeszłość oraz teraźniejszość głównego bohatera.

,,Mroczniej. Ciemniejsza strona Greya. Oczami Christiana.” – nowe spojrzenie na głównego bohatera

W wyżej wymienionej książce rola głównego bohatera pokazana jest całkowicie odmiennie. Ukazany jest tu Christian jako człowiek, który boryka się z różnymi problemami egzystencjonalnej natury. Zastanawia się on nad sobą, życiem oraz mrocznym związkiem z Aną. Co ciekawe, w książce pojawia się również wątek dziadka głównego bohatera. Pokazane jest, jak wiele on znaczył dla Christophera. We wcześniejszych wydaniach z reguły ten wątek był delikatnie pomijany, tu jest inaczej. Również inne postacie są ukazane w nieco zmienionej perspektywie, biorąc pod uwagę poprzednie powieści. Przede wszystkim czytelnik konfrontuje się w tej powieści z monologiem głównego bohatera. Postać Christophera w tej części jest mocno przybliżona. Z całą pewnością ta powieść erotyczna jest nowością na rynku literackim i warto ją przeczytać, aby poznać odmienną perspektywę głównego bohatera.