Masa ponownie mówi o mafii

lis 9, 2016 by

Masa ponownie mówi o mafii

Po kultowej już książce ,,Masa o kobietach polskiej mafii” Artur Górski wspólnie z najsłynniejszym gangsterem w Polsce wydali jeszcze kilka książek. Wśród nich jest ,,Masa o porachunkach polskiej mafii”, która to ma przedstawiać kolejne szczegóły na temat organizacji oraz sposobów działania mafii pruszkowskiej. W poprzednich książkach Masa udowodnił, że nie zamierza ubierać swojej historii w piękne słówka. Gangster nawet się nie tłumaczy, po prostu opowiada o dawnym życiu. A że jest to życie wyjątkowe, przynajmniej z punktu widzenia przeciętnego czytelnika, jest o czym poczytać. Świetną robotę przy kolejnych książkach robi też ich autor, mianowicie Artur Górski. To zapewne pod jego wpływem Masa zdradza aż tyle szczegółów. Pisarz potrafi też stworzyć z tych opowieści pewną spójną całość. Lektura nie tylko dla osób zafascynowanych mafią, ale również tych czytelników, którzy przynajmniej raz na jakiś czas lubią odłożyć tradycyjną literaturę, w której z reguły jest sporo uproszczeń, by poczytać o realny, brutalnym życiu.

Jak działała mafia

O mafii powstało już wiele filmów, napisano niejedną książką, a z pewnością jej członkowie regularnie pojawiali się na czołówkach gazet. Dzisiaj gangsterzy działają już bardziej incognito. Niemniej jednak Masa był członkiem mafii w czasach, kiedy należący do niej bossowie bynajmniej się nie ukrywali. Prowadzili na widoku mniej lub bardziej nielegalne biznesy. A policji i innym służbom śmieli się w twarz. Przekupstwa, porwania, morderstwa to była codzienność. Choć od wydarzeń, opisywanych w książce ,,Masa o porachunkach polskiej mafii”, minęły już dwie dekady, tamte wydarzenia wciąż wzbudzają wielkie zainteresowanie. Działalność mafii pruszkowskiej elektryzowała Polaków i była zmorą osób zaangażowanych w walkę z nią. Nigdy jednak wcześniej Polacy nie zostali zalani taką lawiną szczegółów dotyczących tamtych lata. Jak organizowane były zamachy i płatne zabójstwa. Czego obawiali się szefowie i jak współpracowali ze sobą w ramach struktury, zwanej mafią. Do dzisiaj Pruszków kojarzy się głównie ze stolicą polskiej mafii, choć od rozbicia tej pruszkowskiej minęły już lata. Mafia wciąż fascynuje.

Co jeszcze powie Masa

Jarosław Sokołowski w pewnym momencie odwrócił się od swoich dotychczasowych towarzyszy. Zaczął współpracować z organami ścigania i zyskał status świadka koronnego. Obecnie żyje w ukryciu, ale występuje w programach telewizyjnych i angażuje się w kolejne projekty z Arturem Górskim. Wydawane przez nich książki cieszą się sporym zainteresowaniem. Kolejne tytuły to szansa, by o polskiej mafii dowiedzieć się czegoś więcej. I to z pierwszorzędnego źródła. Masa bowiem nie ukrywa swojej silnej pozycji, jaką dawniej miał w strukturach polskiej mafii.

Related Posts

Tags

Share This