L. A. Casey – kilka słów o autorce

maj 22, 2018 by

L. A. Casey – kilka słów o autorce

 

Bestsellerowa autorka serii Bracia Slater

          L. A. Casey urodziła się 11-stego lipca 1991 roku w Dublinie w Irlandii. Jej przygoda z pisaniem rozpoczęła się jeszcze w wieku 15 lat, kiedy zaczęła tworzyć krótkie opowiadania. Zainspirowana literaturą erotyczną w wieku 19 lat swtorzyła dzieło Dominic z serii Bracia Slater. Mimo początkowych problemów z jej wydaniem, książka od razu stała się hitem, a według recenzji sklepu Amazon autorka odniosła ogromny sukces. Na co dzień L. A. Casey zajmuję się wychowywaniem swojej córeczki oraz tworzeniem kolejnych powieści, również z serii Bracia Slater.

Styl pisania autorki

            Styl pisania L. A. Casey jest uważany przede wszystkim za kontrowersyjny. W swoich powieściach autorka porusza ważne i trudne tematy, a postacie wypowiadają się raczej dosadnym i konkretnym językiem. Na serię Bracia Slater składają się powieści Dominic, Bronagh, Alec, Keela, Kane oraz Aideen. Według autorki najbliższą jej powieścią jest Until Harry, ponieważ książka powstała wkrótce po śmierci bliskiego członka jej rodziny. Powieść, która aktualnie powstaje to Damien, L. A. Casey zamierza podać na ten temat więcej szczegółów obecnym roku.

Dominic – kilka słów o fabule

            Akcja dzieje się w Dublinie w Irlandii. Bronagh po utracie rodziców zostaje pod opieką swojej starszej siostry Branny. Młoda dziewczyna jest zamknięta w sobie, nie dopuszcza do siebie nikogo i staje się szkolnym outsiderem. Jest bardzo nieśmiała, jednak odpowiada jej ta samotność. Kiedy w jej życiu pojawia się Dominic Slater zaczyna go ignorować i nie chce mieć z nim nic wspólnego. Jednak on – przystojny, umięśniony, wysportowany – jest nieprzyzwyczajony do bycia odrzuconym. Zazwyczaj znajduje się w centrum uwagi i dostaje to co chce, uważa, że i tym razem mu się uda. Obiera sobie za cel – Bronagh Murphy – mimo, że ona z nikim nie utrzymuje kontaktu, jednak dla Dominica nie ma rzeczy niemożliwych. To zaborczy i dominujący mężczyzna, który zamierza zrobić wszystko, aby osiągnąć swój cel, nawet jeśli ma ją do tego zmusić.

Opinie o autorce i jej dziełach

           Czytając recenzje o serii Bracia Slater jak i innych powieściach pisarki można natrafić na skrajne opinie. Jedni uważają, że jej dzieła są warte przeczytania inni natomiast, że to książki dla nastolatek, trochę na miarę „50 twarzy Greya”. Można dowiedzieć się, że jej książki pełne są wulgaryzmów i dosadnego języka a bohaterowie niedojrzali. Jednak na pewno nie można odmówić autorce sukcesu jaki odniosła – świadczy o tym chociażby fakt, że jej fani w Polsce walczyli o to, aby książki zostały wydane w języku polskim. I jak widać, udało im się.