Kurs pozytywnego myślenia – Beata Pawlikowska

cze 18, 2018 by

Kurs pozytywnego myślenia – Beata Pawlikowska

Beata Pawlikowska to znana polska podróżniczka, dziennikarka i pisarka. Mało kto wie, że zajmuje się również tłumaczeniem tekstów, robieniem zdjęć oraz przygotowywaniem ilustracji do książek. Kurs pozytywnego myślenia — to jedna z nowszych propozycji autorki, którą pokrótce przybliżmy w dalszej części dzisiejszego artykułu.

Historia z książką…

Swoją pierwszą książkę napisała w wieku zaledwie 18 lat. Dzięki podróżom po świecie — przede wszystkim po Ameryce Południowej, poznała wiele kultur i społeczności, które opisuje w wyjątkowych publikacjach. Felietony Beaty Pawlikowskiej to mieszanka dobrego humoru, pozytywnej energii i momentami refleksji. W swoich książkach stara się również przekonywać do zasad zdrowego odżywiania. Propaguje przede wszystkim zasady chińskiej filozofii pięciu przemian.

Nagrody…

  • Beata Pawlikowska zdobyła aż dwukrotnie I miejsca w konkursie Klubu Publicystyki Turystycznej Stowarzyszenia Dziennikarzy RP za najlepsze reportaże zagraniczne opublikowane w Polsce.
  • W  2010 roku otrzymała nagrodę im. Magellana.

 

Kurs pozytywnego myślenia

Chyba śmiało, można pokusić się o stwierdzenie, że Beata Pawlikowska należy do najaktywniejszych polskich autorów. Ciężko policzyć ilość wydanych książek dziennikarski, jednak ich liczba oscyluje na poziomie 50 publikacji! Co budzi prawdziwy respekt. Nic więc dziwnego, że poradniki i reportaże podróżniczki, należą do jednych z najczęściej czytanych przez wielu Polaków (i nie tylko)!

Sama autorka zachęca do przeczytania swoje nowej książki słowami: Zmiana sposobu myślenia to najbardziej niesamowite i skuteczne narzędzie do naprawienia swojego życia. Wszystko wtedy się zmienia na lepsze. Absolutnie wszystko. Nie tylko twoje myśli i samopoczucie. Zmienia się na lepsze twoje zdrowie, podejmujesz lepsze decyzje, dostajesz lepsze propozycje, spotykasz wspaniałych ludzi, masz więcej pieniędzy, pojawiają się nowe możliwości, a ty masz poczucie, że wszystko ma sens i czujesz radość, że jesteś jego częścią. Zrób to razem ze mną! To jest właśnie podręcznik z ćwiczeniami do codziennego ćwiczenia nowego, pozytywnego sposobu myślenia. Tym razem na pewno ci się uda!  

Zatem każda osoba, która nie wiem, jak zmienić swoje życie i nastawienie, powinna sięgnąć po tę publikację. Wielu czytelników autorki podkreśla, że po serii książek Blondynka na… Kurs pozytywnego myślenia, to miła i ciekawa odmiana, po którą chętnie sięgają. Świeżość, humor, polot, ćwiczenia – to tylko nieliczne atuty, które wymieniają najczęściej  wierni czytelnicy książek Beaty Pawlikowskiej. 

Warto na chwilę oderwać się od codziennych trosk i wyruszyć w podróż pełną pozytywnych doświadczeń.