Dlaczego coraz częściej sięgamy po audiobooki?

gru 29, 2017 by

Dlaczego coraz częściej sięgamy po audiobooki?

Dlaczego coraz częściej sięgamy po audiobooki?

Statystyki pokazują, że Polacy coraz częściej wybierają audiobooki. Zastanawiacie się, dlaczego tak się dzieje? Składa się na to kilka czynników. Jakich? O najważniejszych z nich przeczytacie w dzisiejszym artykule.

Możliwość wykonywania wielu czynności jednocześnie

XXI wiek charakteryzuje się tym, że dla większości osób liczy się każda minuta. Praktycznie każdemu gdzieś się spieszy. Nie brakuje ludzi, którzy chętnie przeczytaliby jakieś lektury, ale po prostu… nie mają na to czasu. Właśnie tacy ludzie bardzo chętnie sięgają po audiobooki. Trzeba podkreślić, że jest to nowoczesna forma, która umożliwia wykonywanie wielu czynności jednocześnie. Często podróżujecie samochodami? W takim razie nic nie stoi na przeszkodzie, aby umilać sobie pokonywanie kolejnych kilometrów dźwiękami ulubionej powieści. Jest chyba oczywiste, że standardowe czytanie książki w takiej sytuacji po prostu nie ma racji bytu, a poza tym stwarza zagrożenie dla kierowcy, pasażerów oraz pozostałych uczestników ruchu drogowego.

Często jeździcie komunikacją miejską? Jest bardzo dużo osób z tej grupy, które chętnie decydują się na audiobooki. Wystarczy tylko skorzystać z audiobooków na telefonie i dzięki właściwym słuchawkom w ten sposób dowiadywać się kolejnych informacji z danej pozycji literackiej. Zwykłe czytanie – biorąc pod uwagę głośne rozmowy innych, odgłos jadącego autobusu czy tramwaju itp. – jest rzecz jasna zdecydowanie bardziej utrudnione. Nie może zatem dziwić, że ludzie w dzisiejszych czasach tak chętnie łączą możliwość wykonywania wielu czynności jednocześnie (nie tylko w czasie podróży, ale również kiedy wykonujemy na przykład prace domowe itp.).

Kompatybilność z urządzeniami elektronicznymi

Trzeba podkreślić, że audiobooki to nowoczesna forma, która jest kompatybilna z różnymi urządzeniami elektronicznymi. Nic więc dziwnego, że statystyki pokazują, że coraz więcej osób chętnie korzysta z takiego rozwiązania. Obecnie praktycznie każdy z nas ma minimum jeden tego typu gadżet elektroniczny. Uruchomienie audiobooka nikomu nie sprawia żadnych trudności, dlatego nawet osoby starsze mogą skorzystać z takiej opcji.

Audiobooki nie męczą wzroku

Pracujecie cały dzień przy komputerze? W takim razie na pewno często borykacie się z kłopotami ze wzrokiem. Ból, zaczerwienienie, łzawienie – to niestety szara codzienność dla wielu ludzi. Chyba każdy zgodzi się, że takie osoby niezbyt chętnie po całej pracy korzystają ze standardowych książek – nawet, jeśli są fanami literatury. Audiobooki to zatem idealne rozwiązanie dla takich ludzi. Oczy mogą odpocząć, a my możemy przenieść się do innego świata. Jest to świetna propozycja dla osób, które lubią czytać, ale z rozmaitych przyczyn – między innymi zdrowotnych – nie mogą tego robić.