„Escape Book” Ivan Tapia – czy zdołasz uciec?

paź 8, 2018 by

„Escape Book” Ivan Tapia – czy zdołasz uciec?

„Escape Book” – ucieczka wcale nie jest prosta!

„Escape Book” to niecodzienna propozycja skierowana dla czytelników autorstwa Ivan Tapia. Czy zdołasz uciec i opuścić tę książkę? To zależy tylko i wyłącznie od Ciebie! Główną bohaterką jest dziennikarka śledcza Kandela Jana, która próbuje wydostać się z labiryntu założyciela Klubu Wanstein. Na końcu każdego rozdziału nasza bohaterka staje przed zadaniem rozwiązania niezwykle skomplikowanych zagadek przygotowanych przez jej oprawcę. Autor pomyślał jednak o osobach, które nie mają większego doświadczenia w rozwiązywaniu kryminalnych łamigłówek. Na końcu każdego rozdziału znajdziemy kod, po zeskanowaniu którego zostaniemy przekierowani do strony, zawierającej wskazówki do konkretnego zadania w wersji audio. Rozwiązania i wskazówki są dostępne także na samym końcu książki. Ty decydujesz czy chcesz skorzystać z jednej bądź kilku wskazówek przygotowanych przez twórcę niniejszej książki. Zadania możesz rozwiązywać samodzielnie, lub sięgnąć do gotowego rozwiązania zawsze, kiedy uznasz to za konieczne. Takie rozwiązanie przypadnie do gustu większości czytelnikom. Wszak każdy może dostosować poziom trudności pod swoje własne preferencje.

„Escape Book” – niezwykle oryginalne doświadczenie

„Escape Book” to książka oferująca niecodzienne doświadczenie, to Ty jesteś tak naprawdę jej głównym bohaterem, to Twoje decyzje zaważą na dalszych losach Kandelli, która ma tylko sześćdziesiąt minut aby wydostać się ze śmiertelnej i zabójczej pułapki. Tytuł przypomina nieco komiksy paragrafowe, których szczyt popularności wypadł wśród czytelników w latach osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

Gorąca premiera „The Escape Book: Can You Escape this Book?”

Tytuł oryginału – „The Escape Book: Can You Escape this Book?”. Książka składa się z 176 stron. W Polsce ukazała się nakładem wydawnictwa Czarna Owca. Jej światowa premiera odbyła się 20 czerwca 2018 roku, jest to zatem nadal całkiem gorący i atrakcyjny tytuł, który można polecić czytelnikom preferującym kryminalne przygody i nietypowe doznania. „The Escape Book: Can You Escape this Book?” to literacki debiut jej autora, jakim jest Ivan Tapia. Czy udany? Z pewnością oryginalny i niecodzienny. Wszyscy doskonale znamy przecież popularne escape roomy, jednak książka bazująca na tej koncepcji to zupełnie coś nowego. Przekonaj się sam czy odpowiada Tobie taki rodzaj literatury. Z pewnością wnosi powiew świeżości na rynek czytelniczy. Polecamy z czystym sumieniem „Escape Book”. Pozostaje jednak jedno zasadnicze pytanie – czy zdołasz uciec? Życzymy powodzenia w zmaganiach oraz przyjemnej lektury!

Related Posts

Share This