David Mitchell – „Slade House” – uczta dla wyobraźni?

lis 6, 2017 by

David Mitchell – „Slade House” – uczta dla wyobraźni?

Książka Davida Mitchella o wdzięcznej nazwie „Slade House” to doskonały wybór dla wielu czytelników, którzy cenią sobie literaturę, w której trzeba używać wyobraźni. Ta książka zdecydowanie pobudza ją do działania, dlatego też warto po nią sięgnąć w wolnej chwili. Akcja rozgrywa się na terenach Wielkiej Brytanii, ma ona w sobie wiele z powieści typu fantasy, dlatego należy przygotować się na niezapomniane doświadczenia i przeróżne zwroty akcji, które z pewnością przypadną do gustu każdemu czytelnikowi.

Dziwne wejście

Przy jednym z brytyjskich barów znajduje się mur, który skrywa w sobie dziwne wejście, jest to wejście do tzw. Slade House. Oczywiście nie otwiera się ono każdej osobie, lecz jedynie specjalnym wybrańcom, a wtedy pewna postać zaprosi wybranka do środka, aby sprawdził, co dokładnie na niego tam czeka. W opinii wielu osób książka jest bardzo dynamiczna, ma w sobie doskonałe momenty, podczas których nie sposób oderwać od niej wzrok. Na samym początku nikt z propozycji nieznanej postaci nie chce skorzystać, ponieważ ludzie boją się tego, co może ich spotkać po drugiej stronie wejścia, jednak z czasem ludzie decydują się na odważny krok i przestępują próg wejścia, aby odkryć nowe tajemnice. Jak się okazuje w wielu przypadkach jest to bardzo dobra decyzja, dlatego warto oczywiście zapoznać się dokładnie z treścią i dowiedzieć, co spotkało dane postacie. Slade House to miejsce, w którym przebywa pewne rodzeństwo, jest ono inne od wszystkich ludzi i właśnie takie osoby zapraszają do siebie, aby sprawić, iż człowiek poczuje się wyjątkowo w swojej skórze.

Szansa dla samotnych osób

Książka ma za zadanie pokazać czytelnikowi, że:

– każdy jest na swój sposób wyjątkowy,

– nie trzeba czuć się samotnym, ponieważ na świecie znajdują się bardzo podobne osoby do nas samych.

Do Slade House zapraszane są właśnie osoby bardzo samotne, które szukają dla siebie towarzystwa i nie za bardzo wiedzą co mają zrobić ze swoim życiem. Taka podróż może okazać się dla nich jak najbardziej właściwym wyborem, więc nic dziwnego, że gdy otwiera się przed nimi taka szansa, korzystają z niej czym prędzej. Z możliwości wejścia skorzystać może praktycznie każdy, kto zostanie zaproszony przez rodzeństwo: nastolatek, studentka, czy też policjant, nie ma to większego znaczenia, kto w jakim wieku się znajduje i jaki ma status społeczny. Najważniejsze jest to, aby zdać sobie sprawę z tego, iż nikt nie powinien czuć się samotny na świecie, bo zawsze można znaleźć bliską osobę, a każdy jest wyjątkowy i zasługuje na szczęście. Czytając tę książkę ma się pewność tego, że wyobraźnia będzie działała od pierwszej do ostatniej strony.