Czy nadal chętnie kupujemy audiobooki?

paź 16, 2017 by

Czy nadal chętnie kupujemy audiobooki?

Audiobook to możliwość zapoznania się z książkami w formie audio, czyli dźwiękowej. Nie musimy więc czytać, lecz po prostu słychać. To wspaniałe rozwiązanie, z którego dobrze jest korzystać, gdy chcemy poznawać nowe rzeczy, a nie posiadamy zbytnio czasu na zwykłe czytanie. Przecież słuchać możemy podczas wykonywania wielu innych czynności. A takie działania należy później odpowiednio sobie zaplanować. Na przykład część kobiet stara się słuchać audiobooków, gdy wysilają się w kuchni. Jeszcze inni słuchają audiobooki, gdy wykonują pewien sport. Możliwości jest naprawdę wiele, więc dobrze jest ustosunkować się do swojej sytuacji. Dzięki temu będziemy mogli dojść do wielu dobrych wniosków. Ustalimy, które rozwiązanie okazuje się najlepsze dla nas.

Kto tworzy audiobooki?

Coraz nowi autorzy książek dochodzą do wniosku, że audiobook to dla nich świetna promocja swojej twórczości. W ten sposób chcą docierać do tysięcy swoich potencjalnych klientów, którzy chętnie zdecydują się na zakup takiego audiobooka. Gdyby przyjrzeć się statystykom bibliotekom online, to widać w nich, że audiobooki są kupowane coraz częściej. I właśnie dlatego autorzy uznają, że również muszą je przygotowywać.

W tym celu starają się współpracować z odpowiednimi osobami. Przecież nie są w stanie zorganizować wysokiej klasy sprzętu, zadbać o nagranie, przerobienie dźwięku, jak i później stworzenie całego audiobooka. W tym celu pomocni są dla nich specjaliści, którzy wysilają się w tym zakresie od lat. Natomiast ich wyszukanie nie okazuje się dla nich trudne. Wielu z nich ogłasza się na różnorodnych portalach ogłoszeniowych, jak i w wielu innych miejscach. Dodatkowo mogą otrzymać pewne polecenie od innych autorów książek, którzy już wydali swoje audiobooki.

Kiedy słuchamy audiobooki:

– podczas wykonywania innych czynności

– podczas drogi do pracy i szkoły

To kilka przykładów, które pokazuje, że audiobooki odgrywają dość istotne znaczenie w naszym życiu. Coraz powszechniejszy okazuje się jeszcze podcast. Ale warto zaznaczyć, że promocja swojej twórczości przez dźwięk zyskuje na wartości. Zapewne sami sobie przypominamy, jak wiele książek i poradników już przeczytaliśmy w taki sposób. Było nam o wiele łatwiej, ponieważ zaoszczędziliśmy wiele czasu.

Dodatkowo cena takich audiobooków okazuje się często niższa od ceny książki drukowanej. To także zachęca wielu odbiorców, aby decydować się na takie wygodne, a zarazem tańsze rozwiązanie. Szczególnie czynią to na samym początku, aby móc spróbować korzystać z audiobooków. Później im to wchodzi już w krew, więc starają się z tego korzystać na bieżąco. I bardzo dobrze na tym wychodzą.

Related Posts

Share This