Co czytaliśmy w czerwcu ?

sie 17, 2018 by

Co czytaliśmy w czerwcu ?

Czerwiec jest fajnym miesiącem. Jest ciepło i przyjemnie. W szkole zaczynają się wakacje, zaczynamy brać urlopy i odpoczywamy. Jedną z form odpoczywania jest czytanie książek. A co ciekawego mogliśmy  przeczytać w czerwcu? Poniżej subiektywna lista książek, które ja przeczytałam i które Wam polecam.

  1. Outsider Stephen King

Pozycja obowiązkowa dla fanów Kinga ale i nie tylko. Opowieść na granicy dobrego kryminału i horroru. Historia o zbrodni popełnionej na jedenastoletnim chłopcu jest pełna skrywanych tajemnic i nic nie jest tak jak nam się wydaje. Wciągająca, przerażająca książka, która na długo zostaje w pamięci.

2. 365 dni Blanka Lipińska

Wyobraź sobie, że budzisz się pewnego pięknego dnia w obcym sobie miejscu,przed Tobą stoi nieznajomy, bardzo przystojny mężczyzna
i mówi Ci, że masz 365 dni by go pokochać. Brzmi jak dobry żart prawda? Laurze jednak nie jest do śmiechu. Zamiast tego wpada we wściekłość, a jak wiadomo od nienawiści do miłości tylko jeden krok. Książka jest idealna na chłodne letnie wieczory bo rozgrzewa do czerwoności. Niektórzy porównują ją do Greya, ja uważam, że jest lepsza.

3. A ja żem jej powiedziała…Katarzyna Nosowska.

Jeżeli oglądacie i lubicie  filmiki Katarzyny Nosowskiej to ta książka będzie dla Was idealna. Autorka z rozbrajającą szczerością opisuje otaczający nas świat. Opowiada o celebrytach i ich wpływie na młodych ludzi, o tym, że kocha jedzenie i, że codzienna walka z nastolatkami to prawie wojna na śmierć i życie. Pozycja idealna na podróż.

4.  Tatuażysta z Auschwitz Heather Morris.

Lale Sokołow trafił do Auschwitz gdy miał 26 lat. Był młody, pełny życia, miał plany na przyszłość. Jego zadaniem, w tej okrutnej machinie, było tatuować numery na przedramionach przybywających do obozu więźniów. Oznaczał ich na całe życie. Swoje stanowisko potrafił wykorzystać też do pomagania więźniom. Tak jak inni więźniowie przeżył tam piekło, ale miał tam swój promyk światła, swoją miłość do Gity. Razem przetrwali Auschwitz i wspólnie szli przez życie. Jest to opowieść straszna ale też i dająca nadzieje, że nawet po najgorszej burzy wstanie słońce.

5. Kropla nadziei Katarzyna Michalak.

Kropla jest trzecią i ostatnią częścią Trylogii Mazurskiej.  Wracamy do Sennej. Tam zostało przecież trzech mężczyzn pogrążonych w żalu i żałobie. Razem z nimi będziemy próbować na nowo poukładać sobie świat. Książka naładowana emocjami i zaskakującymi zwrotami akcji. Zresztą wszyscy, którzy znają panią Michalak wiedzą, że najlepsze zostawia na koniec. Do przeczytania w jeden wieczór.

Wszystkie te książki są wciągające i sprawiają, że czytelnik zapomina o utaczającym go świecie. Wszystkie mogę spokojnie polecić.

Related Posts

Share This