„Atlas miast” Cherry Georgia, Hakke Martin

maj 22, 2017 by

„Atlas miast” Cherry Georgia, Hakke Martin

„Atlas miast” to obowiązkowa pozycja książkowa dla każdego dziecka, które jest spragnione wiedzy o świecie. Przedstawia najbardziej znane miasta na kuli ziemskiej w sposób przystępny dla młodego czytelnika. Jest to propozycja nauki przez zabawę, co ewidentnie jest najbardziej sprawdzoną formą przyswajania wiedzy. Książka ta poszerza horyzonty, rozwija zdolności poznawcze i wzbogaca wiedzę ogólną o nowe, użyteczne informacje.

Nietuzinkowe ilustracje

Nic tak nie przykuwa dziecięcej uwagi jak kolorowe, tętniące życiem ilustracje. Autorzy „Atlasu miast” właśnie na ten detal zwrócili dużą uwagę. Obrazki przedstawione w tej wyjątkowej pozycji są  barwne i stanowią doskonałe uzupełnienie zawartej w książce treści. Najważniejsze miasta na świecie, wraz z ich najbardziej znanymi miejscami, zostały tutaj zobrazowane w sposób odpowiedni dla najmłodszej grupy wiekowej. Książka ta jest doskonałą propozycją zarówno dla dzieci w wieku przedszkolnym jak i szkolnym. Z pewnością niejeden rodzic zaczerpnie z „Atlasu miast” wiele pożytecznych informacji.

Podróżowanie i zwiedzanie

Dzieci uwielbiają poznawać i odkrywać wszystko, co dzieje się wokół nich. Dlatego tak bardzo uwielbiają jeździć na wycieczki i zwiedzać interesujące oraz atrakcyjne pod względem turystycznym miejsca. „Atlas miast” oferuje im darmową wycieczkę po najbardziej ciekawych zakątkach świata. Wyprawa ta zabiera małego czytelnika do Londynu, Tokio, Montrealu, Chicago, Toronto, Nowego Jorku, Sydney, Chicago i wielu innych ważnych miast. Każde kolejne dwie strony opisują jedną miejscowość wskazując najistotniejsze miejsca oraz zabytki regionu. Dowiemy się podstawowych rzeczy o mieście, takich jak populacja, język oraz przekonamy się, gdzie warto się wybrać przebywając w tych wielkich miastach. Książka przedstawia przede wszystkim rejony oraz walory turystyczne, które są atrakcyjne szczególne dla małych podróżników. Dodatkowym, ciekawym punktem przystankowym na kolejnych stronicach atlasu jest zagadka, która polega na odnalezieniu pięciu ukrytych zwierzątek lub rzeczy.

„Atlas miast” przypadnie go gustu każdemu małemu smykowi, który pragnie zaspokajać swoją ciekawską naturę. Atlas na pewno spodoba się także rodzicom, dla których książka ta będzie okazją do odświeżenia wiedzy oraz do jej wzbogacenia o nowe, niezwykle użyteczne wiadomości.