450 stron – nowa powieść Patrycji Gryciuk

sie 15, 2017 by

450 stron – nowa powieść Patrycji Gryciuk

Patrycja Grysiuk to autorka dobrze znana wszystkim wielbicielom polskiej literatury krymimalnej. Pisarka ma na koncie kilka powieści, które zdobyły sobie uznanie dziesiątek tysięcy czytelników. Pisarstwo Patrycji Grysiuk nieodmiennie odznacza się znakomicie prowadzoną narracją, wnikliwymi i ciekawymi portretami psychologicznymi postaci oraz misternie skonstruowaną intrygą, która swoim finałem zaskakuje czytelnika albo wręcz wprawia go w osłupienie. Nie inaczej jest w przypadku najnowszej powieści Patrycji Grysiuk pod tytułem „450 stron”. Tym razem utalentowana autorka „wzięła na warsztat” temat, który do tej pory był raczej pomijany przez pisarzy, a mianowicie kulisy świata literatury oraz wzajemne przenikanie się literackiej fikcji z rzeczywistością. Według opiniii wielu czytelników oraz recenzentów „450 stron” to szczytowe osiągnięcie w dorobku Grysiuk, najlepsza, najciekawsza i najbardziej oryginalna powieść autorstwa tej niezwykle utalentowanej pisarki.

„450 stron”

450 stron – nowa powieść Patrycji Gryciuk opowiada historię rzeczywistej afery kryminalnej, której początkiem jest…litetarura kryminalna.  Znakomita i popularna pisarka, Wiktoria Moreau jest o krok od wydania swojej najnowszej powieści, która, jak wszystko na to wskazuje, powinna okazać się prawdziwym hitem i przynieść autorce jeszcze więcej sławy oraz pieniędzy. Mogłoby się więc wydawać, że wszystko znajduje się w jak najlepszym porządku. Problem w tym, że jednocześnie słynna pisarka musi zmagać się z procesem o plagiat, który wytoczył przeciwko niej jeden z jej kolegów po piórze. Moreau jest oskarżona o kradzież fabuły do jednej ze swoich powieści, co może skutecznie zaszkodzić jej wizerunkowi, a nawet wstrzymać premierę jej najnowszego dzieła. To jednak jeszcze nie wszystko. Pisarka ma również problemy z policją, ponieważ okazuje się, że ktoś dokonuje serii morderstw dokładnie według fabuły jednej z powieści autorstwa Moreau. Dodajmy, że chodzi właśnie o tę powieść, której dotyczą oskarżenia o plagiat i kradzież. Policjanci podejrzewają, że sprawczynią serii mordów może być sama pisarka lub ktoś działający na jej polecenie, a wszystko to ma być makabryczną formą promocji najnowszej książki Wiktorii Moreau.

Jakby tego wszystkiego było mało, pisarka jest również coraz natarczywiej nagabywana przez pewnego przystojnego młodzieńca, który wygląda niemal identycznie, jak jedna z jej powieściowych postaci.

Jakie jest rozwiązanie tej niezwykłej historii? Czy morderycznią jest sama pisarka, ktoś z jej fanów a moze za wszystkim stoi konkurencja, która stara wrobić się Wiktorię Moreau w coś znacznie poważniejszego, niż plagiat?