Czy warto inwestować w czytnik e-booków?

Wrz 18, 2017 by

Czy warto inwestować w czytnik e-booków?

Odkąd na rynku pojawiły się czytniki e-booków, wiele osób decyduje się na ich zakup ze względu na wygodę i sporą oszczędność pieniędzy. Czy naprawdę warto w nie inwestować? Jakie są zalety tych gadżetów? Poniżej znajdziemy odpowiedź na te pytania.

Podstawowe zalety czytników e-booków

Dzięki czytnikowi e-booków możemy czytać praktycznie w każdym miejscu. Co więcej, jadąc na wakacje, czy podróżując samolotem nie musimy dźwigać dodatkowych kilogramów w postaci książek, czy magazynów oraz dopłacać za bagaż lub rezygnować z ulubionych ubrań.

Wystarczy nam naładowany czytnik i kilka e-booków lub czasopism w elektronicznym wydaniu na liście. Dzięki temu trasa minie nam szybko i przyjemnie a my będziemy bogatsi o wiedzę, czy kolejną przeczytaną lekturę na swoim koncie. 

Często siedząc w kolejce do lekarza, jadąc autobusem do pracy, czy czekając na ważne spotkanie zwyczajnie się nudzimy. Przeglądamy media społecznościowe i surfujemy w sieci. Posiadając czytnik e-booków możemy ten czas wykorzystać bardziej produktywnie i pożytecznie, przez czytanie książki.

Podsumowując, praktycznie jakieś 15 minut w ciągu dnia spędzamy w kolejkach lub na oczekiwaniu na kogoś a w tym czasie jesteśmy w stanie przeczytać nawet 10-20 stron lektury.

Jak dzięki e-bookom możesz oszczędzić?

Książki w wydaniu papierowym są kilkakrotnie droższe niż e-booki. Czytanie lektur w elektronicznej formie nie tylko sprawi, że zaoszczędzimy sporą sumę gotówki, ale i da nam możliwość na częstsze kupowanie kolejnych pozycji. Bardzo często zdarza się, że księgarnie organizują promocje na tytuły w formie elektronicznej, kilkakrotnie częściej, niż na te w wydaniu papierowym. 

Przechodząc do meritum, inwestycja w czytnik e-booków zaoszczędzi nasz czas i pieniądze oraz sprawi, że będziemy mogli czytać częściej i więcej. Ponadto przyczynimy się też do ochrony środowiska. 

Czy warto inwestować w czytniki e-booków?

Powyższe zalety oraz korzyści płynące z wybrania elektronicznych form książek zobrazowały nam, jak dużo zyskamy inwestując w taki czytnik. Z kolei sam fakt jego niskiej cenie może nas skłonić do zakupu. 

Warto również dodać, iż czytniki są tak skonstruowane, że nie psują naszego wzorku. Do ich produkcji używa się ekranów ze specjalnymi właściwościami. Czytając więc lekturę na czytniku, nasz wzrok odbiera to tak, jakbyśmy w rzeczywistości czytali książkę na papierze. 

Ostateczna decyzja oczywiście należy do nas i naszych przyzwyczajeń. Jeśli do tej pory czytaliśmy tylko lektury w wydaniu papierowym może nam być trudno przestawić się na czytanie na takim czytniku. Z czasem jednak na pewno odczujemy korzyści z inwestycji w czytnik e-booków.