Najciekawsze zapowiedzi książkowe na 2018 rok

Sty 15, 2018 by

Najciekawsze zapowiedzi książkowe na 2018 rok

Jak co roku, na samym początku stycznia pojawia się w internecie oraz w domach wielu czytelników debata jakie to książki w 2018 roku będą jawić się najciekawiej. Bez wątpienia rok 2017 był pod względem premier bardzo różnorodny i ogólnie dobrze przyjęty. Niestety apetyt rośnie w miarę jedzenia i mogą pojawić się pytania czy aktualny już rok będzie tak dobry jak poprzedni. To, co wiemy na dzisiaj pozwala napawać raczej optymizmem i patrzeć z uśmiechem w przyszłość. Miłośnicy kryminałów i polskiej literatury na pewno będą mogli cieszyć się książkami tak samo dobrymi i interesującymi.

Zapowiedzi na rok 2018

Fani książek z serii „50 twarzy Greya” powinni być zadowoleni na wieść o nowej odsłonie przygód Christiana i Anastazji. Autorka E L James kontynuuje pisanie z perspektywy Christiana Greya, co ma swoich zwolenników jak i przeciwników. Analiza sprzedaży pokazuje jednak, że książki kupują ludzie zarówno z pierwszej jak i z drugiej grupy, dlatego nie należy się bać o sukces kasowy tej książki. Mowa oczywiście o „Mroczniej”

Fani twórczości Jo Nesbø powinni mieć także powód do oczekiwań. Autor podjął się zadania przełożenia książki Williama Shakespeare’a na dzisiejsze realia. W „Makbecie” będzie mogli przeżyć klasyczną historię osadzoną w naszym własnym świecie, co jest nie tylko ciekawym eksperymentem, ale i zważając na kunszt autora musi okazać się sukcesem. 

Miłośnicy książek poważniejszych będą zadowoleni z nowej pozycji profesora Andrzeja Zolla „Od dyktatury do demokracji i z powrotem”. Opisuje on w niej swoją wizję dzisiejszej sytuacji w Polsce i na świecie z perspektywy naukowca i prawnika. To obowiązkowa pozycja dla każdego, kto ceni sobie twórczość profesora. Nadmienić można, że profesor operuje lekkim piórem, co mogą poświadczyć nie tylko osoby zafascynowane jego podręcznikiem do prawa karnego. 

Na pewno ciekawą pozycją będzie także „Połączenie odebrane” autorstwa ks. Adama Bonieckiego. Kontrowersyjny ksiądz w nowej książce opowiada o tym, co uważa że musi być w dzisiejszej sytuacji powiedziane. Znany z przyjemnego tonu wypowiedzi autor na pewno zaskarbi sobie serca wielu czytelników, nawet tych którzy z jego twórczością nie mieli wcześniej wiele styczności.

Ocena roku 2018

Oczywiście to tylko wycinek ciekawych pozycji, na które można liczyć w roku 2018. Warto zauważyć, że każda z pozycji wydaje się ciekawa i dodaje coś nowego, czego jeszcze w literaturze nie było. Nowe spojrzenia na klasyczne historie czy też wypowiedzi osób, których słucha się z przyjemnością tylko jeszcze bardziej zachęcają do popularyzacji czytelnictwa, a same na pewno się do tego przyczynią. 

Related Posts

Share This