Igrzyska Śmierci – książkowy hit

Mar 3, 2016 by

Igrzyska Śmierci – książkowy hit

Niedawno do kin weszła ostatnia już część ekranizacji kultowej książki Igrzyska Śmierci. Trylogia okazała się sukcesem, nie tylko jeśli chodzi o książkę ale także o film. Teraz, specjalnie dla Was Igrzyska Śmierci recenzja książki – części pierwszej.

O czym są Igrzyska Śmierci?

Igrzyska Śmierci opowiadają historię Katniss Everdeen. W recenzji może być trochę spoilerów, więc proszę nie czytać recenzji jeśli jeszcze nie wiecie o co dokładnie chodzi. Katniss Everdeen mieszka w swoim „mieście”. Po śmierci swojego ojca musi zatroszczyć się o siostrę i mamę. Jednak nadchodzą igrzyska. Do walki powoływane są dwie osoby z każdego dystryktu – chłopak i dziewczyna. Do walki wybrana zostaje siostra Katniss. Katniss nie pozwala na to, prosząc o zastąpienie siostry jej własną osobą. W ten oto sposób trafia na Igrzyska Śmierci, gdzie musi toczyć bój na śmierć i życie z innymi osobami z innych dystryktów. Jak łatwo się domyślić – wygrywa.

Dlaczego warto?

Igrzyska Śmierci to książka, której jeszcze nie było. Niesamowita historia, opowiedziana bardzo prostym i przystępnym językiem, dzięki czemu czyta się ją szybko i bardzo przyjemnie. Jest to obowiązkowa lektura nie tylko dla najmłodszych, ale także dla rodziców. Redakcja Bibliofil poleca z ręką na sercu!

Poniżej przedstawiamy zwiastun z pierwszej części filmu: